Anasayfa Lamina Diş Fiyatları

Lamine Diş Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

- Estetik tedavilerde dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan çok ince porselen tabakasıdır. Hafif çapraşık vakalarında ortodontik tedaviyi istemeyen hastalar için laminate porselenler uygun olabilir. Lamine diş son derece estetik bir görüntü kazanmanıza yardımcı olur. Dişinizde var olan yapısal bozukluklar dişin ön yüzeyine ince porselen tabakanın yapıştırılması ile giderilir. Uygulanan lamina diş fiyatları ile düşlerinizin güzel görünmesini sağlar. Bu kaplama işlemi yapılırken dişin sadece ön yüzeyi kesilir arka ve yan yüzeylerine müdahale yapılmaz. Yapıştırılacak porselenin rengine siz karar verebilirsiniz. Yapılan işlemin estetik olmasına dikkat edilmektedir. Diş ile ilgili yapılan tüm işlemler içerisinde en sağlıklı ve estetik olan yöntem lamine kaplamadır. Diş tedavilerinde en çok tercih edilen yöntemdir. Bleaching uygulaması ile rengi açılamayacak olan ya da yaprak dişlerin rengi açılsa bile istenilen skalada olamayan dişler laminate porselenler yapıştırılabilir.

Nasıl bir mobilyanın iç kısmında sunta vardır onun üzeri bir laminant tabaka yerleştirilir ve mobilyanın renginde ve görüntüsünde farklılık yaratılır diş hekimleri de dişlerin ön yüzeylerine koydukları kompozit ve porselenden malzeme ile dişlerin ön yüzeylerinde farklıklar yaratabilirler. Bu tedavi yöntemi genellikle ön dişlere uygulandığı için lamina diş fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Diğer dişlere nazaran ön dişlerde oluşan renk bozuklukları dikkat çekmektedir. Çoğu kişi lamine diş beyazlatma işlemlerinde sonuç alamamaktadır. Ön dişler birbirinden ayrıksa ya da herhangi bir kırılma meydana gelmiş ise yine lamine yöntemi uygulanır. Daha önceden tedavi görmüş dişlerde eski dolguların sararması, renk bozukluğu oluşturması da bu yöntemin tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Çoğu insan diş ile ilgili çekincelere sahiptir. Bu yüzden de ortodonti tedaviyi kabul etmekte zorlanırlar. Böyle hastalar için yine bu yöntem oldukça ağrısız ve kolaydır. Diş tedavisinde dişin ihtiyacına uygun yöntem seçilmelidir. Diş hekimlerinin hastanın ruhsal durumunu da göz önünde bulundurmaları gerekir.Diş hekiminin tecrübesi, hastaya protez yaparken sarf edilen sterilizasyon malzemelerinin kalitesi gibi kriterler de (1 tane lamine veya 2 tane yada 3 tek diş için) lamine diş fiyatlarını tam olarak etkilemektedir.

Genel olarak .çürük, aşınma, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin bir şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize bu metotla doğal bir güzellik kazandırmak mümkündür. Daha önceleri bu gibi olumsuz durumlarda dolgular ve tam kaplamalar tek çözüm iken günümüzde laminat tedavisi gibi yeni alternatifler mevcuttur. Ona göre düşünmeniz gerekebilir.