Anasayfa Diş Dolgusu

Diş Dolgusu Uygulamaları - ( Ağrısız Olarak )

Dişlerin rengini veya şeklini değiştirme işlemi ve diş protezlerini büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilave çalışmalardır. Bu amaçla kullanılan malzeme ise ( mikrofil ajanlar ) doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilmektedir. Bonding sistemi, günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu diş hekimliği işlemlerinden bir tanesi olup bünyemizde modern sistemlerde yapılmaktadır. Çoğu durumda, minimum miktarda diş kaybı ile bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Diş Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?
Dolgu çeşitleri denildiğinde, dişteki boşluğun hangi dolgu maddeleriyle ve hangi yöntemle doldurulduğunu anlamak gerekir. Diş hekimleri, dolgu maddelerini seçerken, arka dişlerde çiğneme basıncına dayanabilmesini; ön dişlerde de mümkün olduğunca fark edilmemesini, diğer bir anlatımla estetik görünmesini gözetir. Tüm bölgelerde yapılan dolgularda, dişe ve dişin özüne zarar vermemek için beyaz diş dolgusu yapım sürecinde temel ilkedir.

Kliniklerimizde uzman diş doktoru kontrolünde yapılan diş dolgusu uygulamasında kesinlikle ağrı hissedilmez ve tamami ile bonding dolgu dişleriniz doğal görünür.Kendiniz bile anadişi zannedersiniz. Çürük ve travma gibi bir kısım nedenlerle, diş yüzeyinin yarısından fazlası kaybedilmiş ise, standart dolgular yeterli başarıyı gösteremez ve uzun ömürlü olmaz. Bu dişlere kuron (kaplama diş) düşünüldüğünde ise, doğal diş yapısı gereksiz yere kesilmiş olur. Bu hallerde, en iyi çözüm inley ve onleylerdir. Diş dolgusunun yapılışı, diş dolgusu için kullanılacak malzemenin çeşidine ve yöntemine göre değişir. Ancak, her çeşit diş dolgu yapım sürecindeki ortak olan husus, çürüğün uygun araçlar yardımıyla temizlenip, dişin çürük kısmının dişten uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem esasında, uygun bir boşluk hazırlanır. Hazırlanan bu boşluğa kavite denir. İyi bir dolgu yapılmasının en önemli koşulu, çok iyi bir kavite hazırlamaktır. Seçilen dolgu maddesine ve yöntemine göre ve özel malzemelerle, dişe çürümeden veya madde kaybından önceki doğal formu tekrar verilir.Yani o kadar doğaldır.Ayrıca kesinlikle diş dolguları zamanla renk solması veya renk dolması olmaz. Bundan sonra diş dolgusu fiyatları isimli konumuza bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Lütfen deneyimlerimizi dikkate alınız.